دیابت یک معضل جهانی:

دیابت امروزه به یک معضل جهانی تبدیل شده است و دولت ها سالانه میلیون ها دلار برای پیشگیری و کنترل این بیماری هزینه میکنند. عوامل مختلفی در ابتلا به دیابت موثرند که گروهی از این عوامل قابل کنترل بوده و گروهی دیگر نیز از کنترل بشر خارج هستند. مهم بودن این موضوع باعث میشود که بسیاری از افراد و گروه ها در جهت بهبود این وضعیت تلاش کنند و این تلاش ها در سالهای اخیر بیشتر نیز شده اند. به همان نسبت افراد و گروهای سودجو نیز از این چالش استفاده میکنند و اطلاعات غلط تغذیه ای و پزشکی به همراه محصولات غیر بهداشتی و غیر استاندارد وارد بازار میکنند. این موضوع نیز خود میتواند چالش با چند برابر کند.

اهمیت اطلاعات صحیح در این حوزه:

اهمیت اطلاعات صحیح آنقدر زیاد است که می تواند فرق بین مرگ و زندگی باشد. افرادی که به هر منبعی اعتماد میکنند، باعث می شود که دچار چند گانگی اطلاعات شوند و اطلاعات درست پزشکی و تغذیه ای در انبوه اطلاعات دوستان، اقوام و کانال های تلگرامی گم شود. نتیجه این چند گانگی چیزی جز گرفتار شدن به عوارض دیابت نیست. چیزی که میتواند برای همیشه همراه فرد بوده و وی را از کیفیت کامل سلامت جسمی و روحی تا حد زیادی محروم کند.

اچ پازل و دیابت:

تیم اچ پازل متشکل از گروهی از متخصصین حوزه سلامت و البته تغذیه است که این تیم دغدغه ای جز تزریق اطلاعات درست به جامعه ندارد. ما سعی میکنیم همه آنچه که از دیابت در منابع معتبر دنیا (از قبیل pubmed، mayoclinic، webmd، uptodate، medscape و…) وجود دارد، در بهترین غالب ممکن برای شما فراهم کنیم تا اینکه با اینکار توانسته باشیم رد پای اطلاعات غلط تغذیه ای را از ذهن مردم پاک کنیم. شما دغدغه های حوزه سلامت خود را با ما مطرح کنید و ما از همه علم،‌ تجربه و تلاشمون استفاده میکنیم تا اینکه معتبر ترین جواب را برای آنها به شما عرضه کنیم. متخصصین اچ پازل همواره همراه شما هستند.

با آرزوی داشتن جامعه بشری سالم